BtcTurk’ün finansal tabloları bağımsız denetimden geçti

BtcTurk’ün finansal tabloları bağımsız denetimden geçti

BtcTurk'ün kripto para alım satım platformu BtcTurk Kripto, finansal tablolarının denetimden geçtiğini duyurdu.

İSTANBUL, (DHA) - BtcTurk'ün kripto para alım satım platformu BtcTurk Kripto, finansal tablolarının denetimden geçtiğini duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sektörde güven olgusunun altını çizen atılımlarına yenisini ekleyen BtcTurk'ün son iki yıllık finansal tabloları dünyanın önde gelen dört büyük denetim firmasından biri tarafından bağımsız denetime tabi tutuldu. Coinbase'den sonra bu denetimin gerçekleştirildiği dünyadaki ikinci platform olduk."

"SEKTÖRÜN GELİŞİMİNE GÜÇ VEREN BU DENETİMLERİ ÖNEMLİ BULUYORUZ"

"Yeni yıla hem şirketimizin öncülük misyonunu pekiştiren hem de sektöre örnek olacak güzel bir haberle başladık" diyen BtcTurk Yönetim Kurulu üyesi Tevfik Kınık, "BtcTurk Kripto dünyada dört büyük denetim şirketinden birinin bağımsız denetimini geçen ikinci kriptopara platformu oldu. Ülkemizde de bir ilke imza attık. Regülasyonel ve sektörel olumlu gelişmelerin olduğu hareketli bir sürece girdiğimiz bu dönemde sektörün gelişimine güç veren bu denetimleri kullanıcılarımız ve paydaşlarımız için çok önemli buluyoruz. Finansal evreni ve kapsayıcılığı genişletirken, güven verici atılımlarla sektöre öncülük etmekten gurur duyuyoruz" dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı